Nový web

  Přichystali jsme velké změny! Pracovali jsme na nové podobě webu, který je ve všech ohledech lepší než stávající.

   

  postheadericon KatalogZvirat.cz

  postheadericon Andulka pro začátečníky

  Články - Další články

  Rozhodli jste se že budete chovat nějakého exotického ptáčka a jste úplní začátečníci. Tak právě pro Vás je možná nejlepší volbou začít s chovem andulky vlnkované. Je to nenáročný opeřenec, s velikou přizpůsobivostí. Se svými 45 až 50 gramy a výškou 17 až 20 centimetry si vystačí s klecí 80cm x 40cm x 40cm. Bohatě tento rozměr postačí i pro budku o rozměrech 20cm x 20cm x 25cm. A i pokud se rozhodnete chovat i párek.

  Tento druh andulky je známý svojí milou povahou a proto je celosvětově nejvíce chovaným druhem. Nejlépe si andulku ochočíte od vylíhnutí. Tedy hnízdo opouští ve stáří 30ti až 35ti dnů a ještě rodiče pár dnů krmí a pak asi po uplynutí 10ti dnů jsou mláďata samostatná a lze si je odebrat.

   

  postheadericon Soutěž o 3 balíčky s kapsičkami pro psy

  Soutěže - Ukončené soutěže


  Připravili jsme pro vaše psí miláčky soutěž o balíčky s kapsičkami Pedigree. Soutěž končí 5. listopadu 2015.

   

  postheadericon Soutěž o balíček pamlsků pro psy

  Soutěže - Ukončené soutěže

  V této soutěži hrajeme o balíček pamlsků Pedigree pro psy. Výhru do soutěže věnoval pedigree.cz.

  Soutěž ukončena, výhercem je Magda B. a Jaroslav U., gratulujeme!

   

   

   

  postheadericon Hlavatka podunajská

  Divoká zvířata - Ryby

  Hlavatka podunajská je dravá sladkovodní ryba z příbuzenstva ryb lososovitých a žije převážně v podhorských řekách, kde dorůstá vcelku úctyhodných rozměrů. U nás se dříve vyskytovala pouze v řekách povodí Moravy, kde však již vymizela a veškeré pokusy o její návrat selhaly, takže ji dnes lze objevit již jen ojediněle v podobě několika kusů přežívajících od dob posledního pokusu o umělé vysazení.

   

  postheadericon Výlety nejen za relaxací

  Články - Další články

  Dovolená v zahraničí, dokonce v nějaké exotické destinaci? To rozhodně nemusí být jen snem, nedostupná cena je minulostí. Nechte si nezávazně doporučit nejlepší nabídku na trhu, srovnávač zájezdů Newtravel Vám tohle vše umožní – a navíc zcela zdarma. A to je rozhodně něco dost zajímavého, že?

  Lyžařský zájezd, nebo třeba odpočinek ve stínu palem? Vše je k mání, stačí se jen informovat. A pokud náhodou nevíte, kam se vydat, je tu zajímavá možnost. Nechte si prostě nezávazně poradit, pročtěte si magazín na Newtravel a rozmyslete si, kam byste rádi vyrazili. Řecko, Rakousko nebo Bulharsko není vůbec daleko a užijete si tu spoustu výborné zábavy.

   

  postheadericon Obývací stěny

  Články - Další články

  Obývací stěny s pohodlnou pohovkou a konferenčním stolkem tvoří základ obývacího pokoje. V obýváku relaxujeme a setkáváme se s rodinou nebo přáteli, proto se vždy snažíme, aby tato místnost vypadala, co nejútulněji a všichni se zde cítili příjemně. K docílení pohodové atmosféry je třeba vhodně vybrat nábytek včetně lustru a koberce, v neposlední řadě je důležitá i výmalba. Obývací stěny musí spojovat dokonalý design s praktičností a funkčnosti. Měly by nabídnout i dostatek úložných prostorů, musí dobře vypadat a hlavně by měla být nenáročná údržba.

   

  postheadericon Itálie

  Články - Další články

  Itálie je zemí s temperamentním obyvatelstvem. Leží na apeninském poloostrově, obklopená mořem, s několika ostrovy. Hranice tvoří na severu s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Uvnitř Itálie jsou dva městské státy Vatikán a San Marino. Na východě Itálie je Jónské moře, na západě Tyrhénské a Ligurské moře. Pobřeží měří 7600km. Největší dva ostrovy Itálie jsou Sicílie a Sardinie. Při dovolených využívejte slev Itálie, které vám pomohou ušetřit významnou část rozpočtu na ubytování.

  Itálie jako taková se datuje až od roku 1861 jako království spojené z mnoha menších států. Republikou se stala po druhé světové válce. Veký vliv zde měla řecká kolonizace a později Římská říše. Město Řím vzniklo již v 8. století před naším letopočtem a od té doby významnou měrou zasahuje do dění okolo. Nejprve na Apeninském poloostrově, později díky křesťanství po celém světě.

   

  postheadericon Diamantové kotouče

  Články - Další články

  Proč si čeští kutilové a profesionální řemeslníci tak oblíbili úhlovou brusku? Flexa, jak se také úhlová bruska nazývá, skvěle poslouží při opravě střechy, při různých rekonstrukcích, spraví podlahu a elektroinstalaci a to jen umí brousit a řezat. Ano, bezvadně obrousí a nařeže beton, drážkuje stěny pro elektroinstalaci, zkracuje vruty a šrouby nebo čistí sváry. Kdo vlastní dům, chatu nebo chalupu, tak se prostě bez tohoto nářadí neobejde. Příslušenství – řezné a brusné diamantové kotouče, kdy nedoporučujeme řezný kotouč používat na broušení, neboť má tenké čelo. Brusné kotouče jsou mnohem silnější. Pokud potřebujete často střídat broušení a řezání, tak si pořiďte univerzální kotouče.

   

  postheadericon Sibiřský husky

  Psi - Plemena psů

  Krasavec s modrýma očima, jako severská obloha a s okouzlující maskou. To je sibiřský Husky. Pes, který splňuje vytrvalost, sílu a rychlost. Bohatá srst v mnoha barvách společně s vysokou učenlivostí a inteligencí je dobrým základem pro přežití v drsné severské přírodě.

  Název Husky vznikl od Evropanů. Zajímavé je, že jej Evropané používali jako hanlivé označení pro Eskymáky. Nicméně v roce 1925 se Husky dočkali velkého uznání, neboť byli schopni jako tažní psi překonat vzdálenost 300 km s léky proti záškrtu. Tehdy jeli do střediska zlatokopů v Nome na Aljašce pod vedením nora Leonharda Seppala.

   

  postheadericon Tipy na výlety v oblasti Orava na Slovensku

  Články - Další články

  Oblast Orava je historické a regionální území. Zasahuje až do Polska. Slovenská část spadá do Žilinského kraje. Hlavním historickým městem je Dolný Kubín a k návštěvě láká také Oravská přehrada, Oravský hrad nebo kostel v obci Huty... Na odkaze slevy Orava můžete občas zachytit jeden ze zvýhodněných pobytů v tomto regionu.

  Město Dolný Kubín se skládá z 10 městských částí. Žije v něm kolem 20.000 obyvatel. Je plný památek, najdete v něm historický hřbitov s Alejí svobody, bývalý Župný dům na Hviezdoslavovém náměstí, evangelický kostel, katolický kostel svaté Kataríny Alexandrijské, Čaplovičovu knihovnu, rodný dům T.H. Florina, dům ve kterém žil, pracoval a zemřel P.O. Hviezdoslav (básník a poslanec parlamentu první Československé republiky), Hviezdoslavovo muzeum.

  Oravská přehrada má rozlohu 35,2 km² a je patrně největší, nejznámější dominantou Oravského kraje... Zajímavá je vodní elektrárnou. Okolo přehrady si můžete užít pěší turistiku, přímo v přehradě pak koupání nebo jízdu na lodičkách i větších loďkách. Od Oravské přehrady je možné dohlédnout na Vysoké Tatry.

   

  postheadericon Pořiďte si kamenné umyvadlo!

  Články - Další články

  Zajímáte se o módní koupelnové trendy? Tak to vás možná překvapí, že po celém světě letí kamenné umyvadla. Ano i naše koupelna si zaslouží mimořádnou pozornost, vždyť v ní vlastně den začíná a končí. A to je dobrý důvod k tomu se začít zajímat o trendy kamenné umyvadla. Lidé stále více tíhnou k přírodě a velmi touží malinký kousek matičky země vlastnit. Umyvadla z přírodního kamene preferují uživatelé, kteří si cení přírodní krásy kamene a originalitu řešení. Co víc! Stanete se majiteli originálního uměleckého díla, a to díky jedinečné a nenapodobitelné textuře umyvadel z přírodního kamene.

   

  postheadericon Slevy Jižní Slovensko

  Články - Další články

  Hledáte ideální lokalitu pro svou dovolenou? Máte pocit, že po Evropě jste již víceméně všude byli, vzdálenější destinace jsou pro vás nedostupné a nechcete, aby se vaše zážitky opakovaly? Zkuste o něco snížit své požadavky a podívat se blíž, než byste čekali. Co zkusit Slovensko? Právě teď nabízíme báječné slevy pro pobyt na jižním Slovensku, kam byste každopádně měli zavítat i bez nich.

  Tak proč nespojit příjemné s užitečným a podniknout zajímavou a netradiční dovolenou? Budete okouzleni a získáte nové obzory, o kterých se vám ani nesnilo. To vše doslova za humny! Slevy Jižní Slovensko vás překvapí impozantní, divokou přírodou, plnou vodních toků, rovinatým terénem plných dech beroucích rozhledů a bohatých starodávných lesů. Ideální doba pro dovolenou na jižním Slovensku je časné nebo pozdní léto, kdy zde bývá nádherné počasí a příjemné, nepříliš vysoké teploty.

   

  postheadericon Papoušek

  Ptáci - Exotické ptactvo

  Papušek Ara ararauna patří mezi největší zástupce papoušků, kteří žijí v Jižní Americe na území od Panamy až po jih Brazílie a sever Argentiny. Nejvíce jich žije ve Venezueli a na západních svazích And. Měří v průměru od 30ti do 35ti centimetrů a jejich ocas měří 50 centimetrů. Na jejich opeření dominuje žlutá barva na břiše a vlastně na celé spodní straně těla.

  Na křídlech a na zádech potom převažuje barva modrá. Čelo má zelené, tváře jsou holé a bílé. Hlavu lemuje černý límec. Takže takový pěkně ukřičený skvost. Zobák je černé barvy a svojí robustní stavbou je uzpůsoben, že papoušek snadno louská ořechy. Které jsou mimo semen a nejrůznější rostlinné potravy oblíbeným druhem krmení. Samozřejmě přísun čerstvé vody je nezbytný.

   

  postheadericon Montáž nábytku pro nás radost pro vás časová úspora

  Články - Další články

  Pořídili jste si nový byt, rodinný dům nebo chalupu a jede k vám nový nábytek? Manžel je pořád v práci nebo jste samoživitelka a netoužíte obtěžovat své sousedy? Montáž nábytku Praha – objednejte si službu hodinového manžela.  Montáž a demontáž nábytku je základní činnost hodinových manželů, přestože někteří nabízejí i jiné služby  - vymění zásuvky, přimontují lustr, spraví kapající kohoutky, vytapetují, vyluxují, připraví zahradu na jaro. Ideální chlap a nemusíte mu ani vařit nebo prát. Tento úžasný nápad vznikl v Rusku a historicky prvním hodinovým manželem v Česku se stal v roce 2005 Vladimír Šimík z Brna.

   

  postheadericon Papoušek Alex

  Ptáci - Exotické ptactvo

  Že se papoušci nedokáží naučit chápat slova? To je bohapustý nesmysl, tihle opeřenci jsou naopak nadmíru inteligentní. Své by o tom mohla vyprávět vědkyně Irene Pepperbergerová, která si každý den povídala s papouškem Alexem.

  Ten už byl v Kristových letech a oplýval velkou moudrostí. Věděl, že je šedivý, uměl vyznat lásku svým přátelům a počítal do šesti. Pochopil, co znamená slovo nula, rozlišoval jednotlivé tvary a barvy. Savčí inteligence netřeba, i papoušek se dokáže naučit hodně. Bohužel, v roce 2007 zcela nečekaně zemřel, aniž by snad byl předtím nějak nemocen a doktorce Pepperbergerové zbyly oči pro pláč. Zrovna totiž získala dlouho vytoužený grant, díky němuž mohla zkoumat papouščí inteligenci a dokázat, že i ptáci rozumí lidské řeči a dovedou ji i obratně používat. Ostatní vědci měli svou kolegyni za nemocného blázna, jak by mohl papoušek s mozkem jako oříšek překonat některého savce nebo komunikovat s člověkem? To je nesmysl srovnatelný snad jen s dietním sádlem nebo něčím podobným! Ptáci přece nemyslí, zvířata jsou jiná než člověk…

   

  postheadericon Slevy v Česku

  Články - Další články

   

  Nejen v zahraničí si užijete skvělou dovolenou, jak určitě ví každý, kdo už jednou zůstal třeba na Máchově jezeře nebo na Lipně. A to samozřejmě není vše, krás naší vlasti je víc než dost. Slevy v Česku nabízejí cenově výhodné pobyty, které budete chtít dozajista příští rok zopakovat. Tak hurá probírat a vybírat.

  Šumava a Vysočina? Raději se podíváte do Prahy? Nebo snad obdivovat krásy jihu Moravy a připíjet si k tomu sklenkou tekuté révy? Ano, možností je víc než dost. Můžete poznávat i Jeseníky a dýchat nejčistší vzduch v celé zemi, lyžovat v Krušných horách nebo procestovat Polabí. Slevy v Česku nabízejí i prohlídku četných architektonických památek naší země. A samozřejmostí jsou i wellness procedury na vybraném hotelu. Budete si moci vybrat z finské sauny, masáží nebo vířivé vany. A je stoprocentně zaručené, že budete spokojeni.

  Zajímavé je cestovat třeba i po jihu Čech, které jsou kolébkou pravé krásy. Český Krumlov, město renesančních velmožů Petra Voka nebo Viléma z Rožmberka, kteří svědomitě točili kormidlem evropských dějin. Třeboň, skýtající památky zapsané na dědictví UNESCO. Jindřichův Hradec, město, kde Vás uchvátí místní zámek nebo krásná okolní příroda. A samozřejmě Šumava, parádní lyžování spojené se skvělými službami. Zapomínat nesmíme ani na Lipno, kde se dočkají všichni milovníci surfování nebo plavání.

   

  postheadericon Rychlá poradna pro čtyřnohé kamarády

  Články - Další články

  kaufland veterinář radíNadarmo se neříká, že jsou Češi národem pejskařů. Psů a koček je totiž u nás na obyvatele nejvíce v Evropě. Psa nebo kočku má doma polovina domácností. Pokud patříte k těm, kteří doma nějakého toho chlupáče mají, a občas si s péčí o něj nevíte rady, tak právě vám je určena nová služba Kauflandu.

   

  postheadericon Slevy v Česku

  Články - Další články

   

  Proč cestovat do daleké ciziny, když si můžete parádní dovolenou užít i u nás. A rozhodně to nebude za nějakou vysokou částku, o čemž Vás jistě přesvědčí naše nabídka slevy v Česku. Má to totiž velkou řadu výhod. Tak za prvé – česky určitě umíte? Za druhé – nebudete nikam daleko cestovat. Za třetí – nemusíte do směnárny, není třeba sjednávat drahé cestovní pojištění nebo se bát, že snad nestihnete letadlo a tak podobně. Dovolená v Čechách je prostě nejlepší!

  Na výběr máte z opravdu velkého množství destinací, není problém jezdit každý rok někam jinam. Na pečlivé procestování české kotliny jako by snad ani jeden život nestačil. Zajímavým tipem na několikadenní výlet může být klidně jihočeský region, ale také Polabí nebo Jizerské hory. Zapomínat bychom neměli ani na Jeseníky s jejich pověstnou panenskou přírodou. Slevy v Česku jsou u nás na NewGo hodně rozmanité, zajisté si vyberete!

   
  Přihlášení  Vzkazník
  Žádný vzkaz
  Anketa
  Který typ zvířat je vám nejsympatičtější?
   
  Reklama