Reklama 125x125px
Plemena koček
150px vlevo
Vybavení pro zahradu

Máme vše pro vaši zahradu skladem.

Párty stan pro jistotu dobrého počasí.

Profesionální nůžkové stany s dokonalou konstrukcí.

Reklama 120x240px
Hospodářská zvířata
Reality a ubytování

Společnost Svoboda & Williams zprostředkuje dlouhodobý pronájem nadstandardních bytů v Praze a v okolí Prahy, krátkodobé pronájmy apartmánů v centru Prahy s kompletním servisem a prodej a pronájem dostupných rodinných domů a bytů v Praze a Středočeském kraji.

Facebook

Statistika
Členové : 170
Obsah : 117
Počet zobrazení článků : 70361
Reklama 120x600px

postheadericon KatalogZvirat.cz

postheadericon Kalous ušatý

Divoká zvířata - Ptáci

Kalous ušatý je středně velká sova hnědé a černé barvy s charakteristicky prodlouženým opeřením kolem ušních otvorů, jež patří mezi naše nejčetnější sovy, ovšem vyskytuje se na celé severní polokouli a méně i v Africe. Dorůstá až čtyřiceti centimetrů a řádově tří set až čtyř set padesáti gramů, rozpětí křídel může být až metrové a díky svému zbarvení dobře splývá s okolím. Tělo je pokryto hustým a měkkým peřím, obličej je oválný s bílým peřím kolem žlutočervených očí a ostrým zahnutým zobákem, končetiny jsou zakončeny ostrými drápy.

 

postheadericon Křesla a lehátka od firmy Anaconda

Články - Další články

Německá firma Sanger nabízí speciálně pro kapraře ve své sekci výrobků pod značkou Anaconda velice kvalitní řadu výrobků, které si získaly řadu spokojených rybářů po celé Evropě. V současné době si lze pod hlavičkou firmy Anaconda najít kompletní sortiment kaprařských výrobků.

 

postheadericon Aguti zlatý

Divoká zvířata - Savci

Aguti zlatý je hlodavec z čeledi agutiovití, žijící ve střední a jižní Brazílii, Paraguay a na severu Argentiny, v nejrůznějších typech krajiny, od savany až po husté a vlhké tropické deštné pralesy.

 

postheadericon Soutěž o kartáč pro psy a kočky

Soutěže - Ukončené soutěže

V této soutěži můžete vyhrát kartáč pro psy a kočky - Shed Ender Pro. Výhru nám věnoval e-shop VyprodejLevnehoZbozi.cz.

Soutěž ukončena, výhercem je Ivana Halíková, gratulujeme!

 

postheadericon Cejn siný

Divoká zvířata - Ryby

Cejn siný se na většině našeho území nevyskytuje, setkat se s ním dá leda na jihu Moravy v dunajském povodí, kde je však loven jen minimálně. Daleko hojnější je na Slovensku v povodí Dunaje a leckde ve východní Evropě, kde je někdy i průmyslově lovený.

 

postheadericon Ostrucha křivočará

Divoká zvířata - Ryby

Ostrucha křivočará je ryba s tělem ideálním pro život poblíž vodní hladiny velkých řek nebo stojatých vod, u nás hlavně Moravy a Dyje. Její tělo, poněkud připomínající ouklej nebo mořské létající ryby, má rovný hřbet s jedinou drobnou ploutví na poslední třetině těla, vyklenuté břicho s dlouhými zašpičatělými prsními ploutvemi a dlouhou ploutví řitní, hlavu s velkýma očima a vysoko postavenými ústy.

 

postheadericon Amur bílý

Divoká zvířata - Ryby

Amur bílý, původně obyvatel vod východní Asie, k nám byl dovezen z bývalého Sovětského svazu coby obyvatel kaprovitých rybníků, do volné přírody byl vysazován v sedmdesátých letech minulého století. Daří se mu hlavně v teplejších zarostlých stojatých vodách, kde jsou rozsáhlé porosty vodního rostlinstva. U nás se však na rozdíl od východních končin přirozeně nevytírá a jeho výskyt je tak zcela závislý na umělém vysazování.

 

postheadericon Ostroretka stěhovavá

Divoká zvířata - Ryby

Ostroretka stěhovavá je u nás původní rybou jen v povodí Dunaje, do ostatních vodních toků byla vysazena uměle před relativním nedávnem a dosud vyjma původních lokalit není příliš hojná. Žije převážně v řekách, snáší však i život ve vodních nádržích a bývá odchovávána v rybnících.+

 

postheadericon Bolen dravý

Divoká zvířata - Ryby

Bolen dravý žil původně na středních tocích našich řek, ale zabydlel se i ve vodních nádržích, kde se v současnosti vyskytují jeho největší exempláře. Většinou takový bolen dorůstá čtyřiceti až sedmdesáti centimetrů a třičtvrtě až tří kilogramů, může být ale i metrový a více než desetikilový. Má mírně zploštělé protáhlé na bocích stříbrné tělo s tmavými ostře zašpičatělými ploutvemi, hřbetní a řitní ploutve jsou mírně vykrojené, velká tlama má horní postavení a dolní čelist je zakončena hrbolem zapadajícím do horní čelisti.

 

postheadericon Cejnek malý

Divoká zvířata - Ryby

Cejnek malý žije často na dolních tocích řek a ve stojatých vodách po celé naší zemi. Je mimořádně přizpůsobivý, přežije ve vodě stojaté stejně jako v silném proudu. Ve stojaté vodě pak dorůstá větších rozměrů než v řekách.

 

postheadericon Jeseter hladký

Divoká zvířata - Ryby

Jeseter hladký se dříve pravidelně vyskytovával v Dunaji, nikdy ale v hojném počtu. V Dunaji je nejvzácnějším druhem jesetera, v jeho slovenské části byl vzácný již v předminulém století.

 

postheadericon Soutěž o poukaz na nákup

Soutěže - Ukončené soutěže


V soutěži hrajeme o poukaz v hodnotě 100,- Kč na nákup kvalitní značkové kosmetiky. Výhru věnoval eshop A-cosmetics.cz, který se specializuje na profesionální kosmetiku.

Soutěž ukončena, výhercem je Helena Cardová, gratulujeme!

 

postheadericon Podoustev říční

Divoká zvířata - Ryby

Podoustev říční patřívala mezi naše nejběžnější rybí druhy ve většině řek, dnes je ovšem jen málo míst, kde bychom na tuto mohli narazit ve větším počtu. Žije hlavně v řekách parmového a cejnového pásma jako v Berounce, Vltavě, Ohři a v některých moravských řekách a v údolních nádržích, vyhledává hlubší místa s pomalým prouděním.

 

postheadericon Dominikánská republika

Články - Další články

Jakkoliv by mohla Dominikánská republika pro našince při pohledu na mapu působit dojmem nedůvěryhodným, a to zejména díky svému médii nejednou propíranému sousedovi Haiti, není tomu tak. Protože Dominikánská republika a Haiti, to je jako nebe a dudy.

 

postheadericon Soutěž o 25% slevu na nákup e-liquidů

Soutěže - Ukončené soutěže

V soutěži hrajeme o 25% slevu na nákup e-liquidů (náplní do elektronických cigaret) v eshopu www.Aromako.cz. V soutěži odpovídáte na 1 otázku.

Soutěž ukončena, výherce není - nikdo neodpověděl správně.

 

postheadericon Sklípkan Josífek jede na prázdniny

Články - Další články

„Ahoj. Co tu sedíte jak o pohřbu?“ ptám se po návratu z práce mamky a tety. Sedí tu tak pospolu, hrnek kafe před sebou a obě se vážně tváří, jako když jim umřel někdo hodně blízký. „Ale prosím tě. Víš, jak se Pepa zbláznil do toho svého krasavce sklípkana? Tak letos dokonce odmítá jet i na dovolenou, aby se náhodou Josífek doma sám nebál.“ se slzami v očích mě zasvěcuje teta Jana do problému.

 

postheadericon Koljuška tříostná

Divoká zvířata - Ryby

Já, koljuška tříostná, žiji v téměř celém severním mírném pásu, tedy v Evropě, velké části Asie a Severní Ameriky, ve vodách sladkých, brakických i v okrajových částech moří. V Čechách jsem pak byla vysazena až počátkem dvacátého století zejména v okolí Prahy, a to nejspíše přičiněním akvaristů.

 

postheadericon Úhoř říční

Divoká zvířata - Ryby

Úhoř žije ve velké části Evropy a s jinými rybami je sotva zaměnitelný. Má padesát až stopadesát centimetrů dlouhé a vyjímečně až přes šest kilogramů těžké tělo hadovitého tvaru, kůži (jež slouží jako pomocný dýchací orgán schopný úhoři zajistit údajně až 85% potřeby kyslíku) pokrytou pevně vrostlým čárečkovitými útvary a pokrytou silnou vrstvou slizu, nemá břišní ploutve a ploutve hřbetní a řitní srostly spolu s ocasní a vytvářejí kolem zadní části těla dlouhý ploutevní lem. Hlava je malá a protáhlá, s prostornou tlamou a skřelemi dokonale zakrytými kožnatým záhybem, který chrání žábry před nadměrným pronikáním bahna. Což je důležité, protože úhoře potkává v životě celá řada nesnází. Vždyť toho za svůj až desítky let trvající život zažije chudák tolik!

 
Ikonka
Banner
Přihlášení
125px reklama
Vzkazník
Ondra
Na pár vteřin jsem byl na novém registru přihlášen, vypadl jsem a nyní mi píše.....
Úterý, 27 Srpen 2013
Matrace WEBSTR

Vyberte si u nás matraci Vašich snů.

150px reklama
Banner
120x240px vpravo
Anketa
Který typ zvířat je vám nejsympatičtější?
 
120x600px reklama
Trápí vás civilizační nemoci nebo vaše váha?


100% bylinné produkty bez chemie.
Potravinové doplňky